Часи роботи
 • ISIDA Медмістечко
 • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 21:00
 • Субота 9:00 – 21:00
 • Неділя 9:00 – 21:00
 • ISIDA Оболонь
 • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 21:00
 • Субота 9:00 – 21:00
 • Неділя 9:00 – 18:00
 • ISIDA Лівобережна
 • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 21:00
 • Субота 9:00 – 21:00
 • Неділя 9:00 – 18:00
 • ISIDA Печерськ
 • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 21:00
 • Субота 9:00 – 21:00
 • Неділя 9:00 – 18:00

Партнерські пологи

Відчуття захищеності і впевненості – найважливіша складова успіху при народженні малюка. І якщо майбутній мамі потрібна підтримка близьких, ISIDA з радістю відкриває для них двері.

Кого запросити?

За бажанням пацієнтки, під час пологів в клініці можуть перебувати її родичі або друзі. Звичайно, найчастіше породіллі вибирають присутність чоловіка. Але бувають ситуації, коли жінці простіше покластися на допомогу сестри, запросити подругу або психолога. Іноді майбутні мами вибирають підтримку своїх власних мам. Пацієнтка абсолютно вільна в своєму бажанні. Рішення про партнерські пологи обов'язково повинно бути спільним, обдуманим і взаємним бажаним.

Як готуватися?

У пологовому залі можуть бути присутні не більше двох близьких людей майбутньої мами, і ця можливість не вимагає будь-якої додаткової оплати. Необхідно мати висновки про проведену флюорографію не більше ніж річної давності і про відсутність патологічних змін у легенях. Також на момент пологів не повинно бути простудних захворювань. Якоїсь особливої ​​підготовки, крім хіба що психологічної – не потрібно. І породіллі, і її партнеру, і майбутній дитині ISIDA надає все необхідне. Окрему заяву на ім'я головного лікаря потрібно лише в двох випадках:

 • Присутність на пологах лікаря-співробітника іншої клініки (наприклад, медика, який вів вагітність). Пацієнтка повинна заповнити форму, в якій буде вказано ім'я і місце роботи лікаря. У цьому документі є пункт, який регулює правила поведінки медичного працівника: він має повне право отримувати інформацію, висловлювати свою думку, але жодним чином не повинен втручатися в процес пологів.

 • Присутність чоловіка на операції кесаревого розтину. Документ-заяву повинні підписати пацієнтка і її чоловік, якого, до речі, попереджають про те, що бувають обставини, коли персонал в інтересах породіллі може попросити його покинути операційну.

Під час пологів

Вчасно сказане тепле слово, підбадьорлива посмішка, втішний жест, ніжне потиск руки – така підтримка в найвідповідальніший життєвий момент важлива для майбутньої мами, як ніколи раніше. Чи бути разом з дружиною в пологовому залі з самого початку і до моменту народження? І тут вибір – за парою. Можна весь час бути поруч, а можна залишатися поряд протягом першого етапі перебігу пологів, потім покинути пологовий зал і повернутися вже тоді, коду малюк народиться.

rody

Необхідно відзначити: близькість з батьком важлива для новонародженого майже так само, як і близькість з мамою. Процес проходження родових шляхів і попадання в нове середовище непростий для дитини, і якими б доброзичливи не були медичні співробітники, з якою б радістю вони не чекали появи нового життя, дитині буде краще з рідними. Насамперед його прикладають до материнських грудей, але, за бажанням, малюк може побути і з татом. Поки жінка проходить завершальні етапи (перевірку родових шляхів, закінчення кесаревого розтину), батько може потримати малюка на грудях, розташувавшись в зручному кріслі (в ISIDA є спеціальне крісло для тат). Доведено, що тісний контакт тата з новонародженим з перших миттєвостей його життя сприяє нормалізації температури тіла малюка і сприяє виникненню між татом і дитиною особливою, тісного ментального зв'язку.

Відкритість принцип клініки ISIDA

Партнерські пологи в ISIDA складають 70% від загальної кількості. Всі співробітники – акушери-гінекологи, акушерки, неонатологи, анестезіологи – раді присутності рідних пацієнток. Прийнявши рішення про партнерські пологи, перш за все, заздалегідь повідомте про це своєму лікареві. Спільно з ним Ви зможете скласти індивідуальний план пологів і визначте роль партнера під час народження дитини.

Світлана Дикусарова, головний лікар клініки ISIDA
«Ми всіляко вітаємо партнерські пологи: про переваги присутності близької людини розповідають лікарі, провідні вагітність, психологи, які допомагають у підготовці до відповідального моменту. Але все ж остаточне рішення повинна приймати сама пара – любляче подружжя краще знає, який варіант для них буде найбільш комфортним»

Більше дізнатися про партнерські пологи в ISIDA ви можете на лекції «Радість народження» в рамках програми ISIDA weekend і на однойменному семінарі Школи майбутніх батьків.